makijaż studniówkowy

Jak wyglądał Wasz makijaż studniówkowy? Czy po kilku latach jesteście z niego dumne? Ja malowałam się sama i mówiąc szczerze, nie był to najpiękniejszy makijaż w moim życiu. Ponad 10 lat temu nie było takiego dostępu do inspiracji w sieci, więc bazowałam na swoich… ekhem, umiejętnościach. Na szczęście od tego czasu wiele się zmieniło i żeby nikt już nie musiał wstydzić się swojego studniówkowego makijażu, postanowiłam przygotować dla Was moją propozycję. Uprzedzam, że będzie ostro i z pazurem, ale i w dwóch wersjach ust. Zaprasza Was na makijaż studniówkowy z dokładną instrukcją krok po kroku.

makijaż studniówkowy blog

Makijaż studniówkowy – o czym warto pamiętać

Makijaż studniówkowy powinien przede wszystkim sprawiać, że będziemy się czuły jak gwiazdy! To wyjątkowy wieczór, który chcemy zapamiętać na długo więc powinnyśmy wyglądać jak milion dolarów. Zazwyczaj nie doradzam moim młodym klientkom bardzo mocnych makijaży, ale uważam, że studniówka, to właśnie TEN moment, kiedy warto zaszaleć. W końcu mając te 18, 19 czy 20 lat malujemy się dość delikatnie. Dzisiaj chcę Wam pokazać intensywną, odważną propozycję dla fanek mocnego, podkreślonego oka.

Makijaż wykonany jest w większości kosmetykami Affect. Pełną listę znajdziecie na końcu wpisu, a wszystkie kosmetyki dostępne są w Drogerii Pigment, która jest partnerem tego postu.

Jak przygotować skórę pod makijaż studniówkowy?

Postawą trwałego makijażu jest dobrze nawilżona cera. Dzień wcześniej warto zrobić sobie wieczór SPA podczas którego skóra otrzyma zastrzyk energii. Peeling, maseczka oczyszczająca, nawilżająca, gruba warstwa kremu na noc, może jakiś olejek i rano cera powinna być miękka i promienna. Przy okazji polecam się wyspać, bo wtedy skóra wygląda znacznie zdrowiej. Pamiętajcie, że tego dnia warto zastosować bazę pod cienie, pod podkład, a na koniec utrwalić wszystko mgiełką fixującą. Dzięki temu makijaż wytrzyma całą noc!

makijaż studniówkowy inspiracja

Makijaż studniówkowy krok po kroku

1. Pierwszym rokiem jest przygotowanie powieki. Jako bazy przy takim mocnym makijaż uczyłam czarnej kredki Affect, Black Smokey. Roztarłam jej granice skupiając się na górnej i dolnej linii rzęs, aby uzyskać rozmyty efekt.

2. Rozcieram granice kredki i tworzę chmurkę koloru średnim brązem z palety Affect Pure Passion, P-009. Robię to puchatym pędzlem aby efekt był jak najbardziej rozmyty. W tym kroku chodzi tylko i rozmycie granic i zbudowanie bazy makijażu.

3. Rudym cieniem Affect M-0112 rozcieram granicę wcześniej nałożonego brązu. Mocno blenduję ten kolor żeby makijaż był intensywny i zajmował dużą część górnej powieki. Skupiam się też na roztarciu granic na dole.

Zobacz: Błędy w makijażu oczu | Makeup Monday

makijaż studniówkowy jak zrobić

4. Na zewnętrzną część górnej powieki wklepuję matową czerń z paletki Pure Passion (P-005) i staram się całość równomiernie przyciemnić. Jeżeli chciałabym uzyskać mniej mroczny efekt, sięgnęłabym po brąz z palety (PP-010). To moment w którym możemy określić intensywność makijażu: im więcej czerni, tym całość będzie bardziej mroczna.

5. Na ruchomą powiekę nakładam przepiękny połyskujący cień PP-002 z paletki Affect. Wklepuję go za pomocą palca, bo w ten sposób daje najbardziej foliowy efekt. Uwaga: ten cień dość mocno się osypuje, więc warto zabezpieczyć przestrzeń pod okiem za pomocą pudru. Nakładam go również na wewnętrzny kącik.

6. Całość rozcieram, przyciemniam przy linii rzęs i nakładam matowy cień PP-006. Ten zabieg doda całości odrobiny lekkości i rozjaśni spojrzenie nie dając mocnego efektu rozświetlenia.

makijaż studniówkowy inspo

Lista użytych kosmetyków:

MAKIJAŻ OCZU:
MAKIJAŻ BRWI
  • Nabla Cosmetics, Brow Devine, Jupiter
MAKIJAŻ TWARZY:
MAKIJAŻ UST:
  • wersja pierwsza: Affect, Soft Matte, Perfect Balacne
  • wersja druga: Nabla, Dreamy Matte, Five O’clock

Pędzle użyte do wykonania makijażu:

makijaż studniówkowy 2019

makijaż na studniówkę

Jestem ciekawa jak wyglądał Wasz makijaż studniówkowy. Czy teraz wyszłybyście w nim na taką ważną imprezę? Nie mogę się doczekać Waszych komentarzy!

PS. Ten makijaż będzie świetną opcją na karnawał!

Która wersja ust podoba Wam się bardziej?