makijaz-na-youtubera
Trendy w makijażu promowane na wielu kanałach YouTube, szczególnie tych zagranicznych, są wręcz niedorzeczne. 5kg pudru pod oczami (i na twarzy), strzepywanie bakingu kolejną warstwą pudru, przypudrowane podkładem w kompakcie… Konturowanie na mokro, sucho i jeszcze potem na kolorowo. Nie. Dziś przygotowałam dla Was makijaż na YouTubera. Przerysowany i ciężki, który cudownie wygląda w kamerze i na zdjęciach, natomiast na skórze… Niezbyt zachęcająco. Makijaż na YouTubera to już trzeci post z akcji #makijażowelove, zapraszam Was do dwóch poprzednich tekstów i oczywiście na ten dzisiejszy!
makijaz-na-youtubera
Prawda, że ładny makijaż mi wyszedł? Nieskromnie przyznam, że bardzo podoba mi się to nietuzinkowe smokey, a w połączeniem z Heroine, wygląda ekstrawagancko, ale… mało użytkowo. Na zdjęciach prezentuje się właściwie idealnie. Żadnych niedoskonałości, gładka skóra, delikatny kontur i idealne usta. To jednak tylko pozory, które przy bliższych oględzinach demaskują niedoskonałość tak ciężkiego makijażu. 
Starałam się odtworzyć to, co widuję na niektórych kanałach YT. Postawiłam na ilość, choć momentami było mi ciężko, bo zazwyczaj sięgam po zdecydowanie mniejszą ilość produktów. Podkład i korektor przypudrowałam soczyście, zrobiłam baking, przerysowałam brwi i zaszalałam z kolorami. Chciałam żeby to było coś, co żadnej z Was się nie przyda i na pewno nie zdecydujecie się odtworzyć tego na sobie. Do tak mocnego oko bardzo pasują lekkie, subtelne usta. Natomiast do intensywnej, fioletowej pomadki kreska lub lekko rozświetlone oczy. Łączenie kontrastów, zabawa kolorem, to kolejna cecha makijaży z YouTube. Czy to wada, czy zaleta – oceńcie same. To co? Przyjrzyjmy się z bliska temu makijażowi.
makijaz-na-youtubera
makijaz-na-youtubera
Konturowanie twarzy na mokro, wciąż jest bardzo popularne. Osobiście nie robię tego na co dzień, bo zajmuje to zdecydowanie za dużo czasu. Nie bez powodu stosuje się ten zabieg przy sesjach zdjęciowych. Same zresztą widzicie na poniższych zdjęciach, że jako całość ten makijaż wygląda naprawdę ładnie, jednak jak przyjrzymy mu się z bliska… Widać wszystko i jeszcze więcej. Wcale nie mam aż tylu zmarszczek pod oczami, te maleńkie krosteczki są ledwo widoczne, a pory nie są w tak kiepskim stanie. Widać, że podkład osadził się w okół nosa i ust, na nosie i czole wygląda nieestetycznie. Nie jest to wina źle dobranego podkładu czy bazy, a ilości produktu oraz warstw. Nie żałowałam ani pudru, ani podkładu, korektora czy produktów do konturowania…
makijaz-na-youtubera
makijaz-na-youtubera

Ja takiej ilości produktów mówię zdecydowane NIE. Nie podoba mi się to, skóra wygląda nieładnie i moja zasada: mniej znaczy lepiej, sprawdza się znacznie lepiej niż cztery tony kosmetyków na twarzy.

Dziewczyny, kochajcie siebie! Makijaż ma być zabawą i przyjemnością, ma dodawać nam pewności siebie, ale nie powinien nas odmieniać. Tworzenie sobie całkowicie nowej twarzy, to jednocześnie wada i zaleta tej sztuki. Zachowanie zdrowych granic, które łatwo jest przekroczyć w ówczesnym świecie jest trudne, ale możliwe. Szczególnie jeżeli Beauty Guru na całym świecie promują ciężki makijaż, który jedynie w kamerze wygląda flawless. Malując się na co dzień, nie róbcie z siebie gwiazd YouTube czy Instagramu. Wybierajcie kolory, w których czujecie się dobrze i nie przesadzajcie z ilością. Bo po co? Wasza skóra będzie Wam za to wdzięczna!
Naprawdę nie potrzebujemy takiej ilości kosmetyków, aby każdego dnia wyglądać pięknie! 
makijaz-na-youtubera
YouTube to nieograniczone źródło inspiracji, dlatego ten portal ma w sobie taki potencjał. Świat beauty jest nafaszerowany kreatywnymi ludźmi, którzy mogą realizować swoje wizje na swoich kanałach. To cudowne, ale musimy podchodzić do tego z pewną rezerwą i właśnie tego Wam życzę! Minimalizm w codziennym makijażu to podstawa, a szaleć możemy przed wyjściem na imprezę.
Jak Wam się podoba ten makijaż? Dajcie też znać jak Wy odbieracie YouTubowe makijaże i czy stawiacie u siebie na minimalizm czy maksymalne krycie?
Koniecznie sprawdźcie o czym pisały pozostałe dziewczyny:
Justyna: www.okiemjustyny.blogspot.com
Paulina: www.simplistic.pl
Małgosia: www.candykiller.pl
Klaudyna: www.ekstrawagancko.com
Alicja: www.kotmaale.pl
Agnieszka: www.agnieszkabloguje.pl