konturowanie-okraglej-twarzy
Konturowanie okrągłej twarzy to u mnie codzienność. Większość tutoriali i poradników skupia się na idealnych, szczupłych twarzach modelek, które mają piękne kości policzkowe i ładnie zarysowaną szczękę. A co z dziewczynami plus size? Lub z tymi, które po prostu mają okrągłą buzię i niewydatne kości policzkowe? Dziś jest ostatni dzień naszej akcji #makijażowelove, więc najciekawszy temat pozostawiłam sobie na koniec. Przygotowałam dla Was krótki poradnik i wskazówki o tym, jak konturować okrągłą twarz, ponieważ sama taką mam, stosuję codziennie  pewne triki. A Was zachęcam abyście zajrzały do innych tekstów z akcji:
konturowanie-okraglej-twarzy

Jak konturować okrągłą twarz?

1. Za pomocą neutralnego bronzera lub o delikatnie cieplejszej tonacji zaznaczam zewnętrzną część twarzy. Kolor przeciągam mniej więcej do 1/2 policzka i aż na skroń. 
2. Ten sam kolor przeciągam dalej na skroń i tam dokładnie go rozcieram, ten krok ma optycznie zwęzić twarz. Całość wciąż blenduję również na policzek.
3. Chłodnym, ciemniejszym bronzerem zaznaczam linię między uchem, a ustami i blenduję do góry. Dzięki temu powstanie cień dający iluzję kości policzkowej. 
4. Na linię żuchwy nakładam resztkę bronzera, który został na pędzelku. Nie nakładam tam nigdy zbyt wiele produktu, aby całość wyglądała naturalnie.
konturowanie-okraglej-twarzy
konturowanie-okraglej-twarzy
Konturowanie okrągłej twarzy wymaga od nas nieco rozsądku przy rozłożeniu kolorów. Jeżeli chodzi o róż, osobiście kładę go mniej więcej na środku policzka, powyżej bronzera i rozcieram w stronę ucha i skroni. Gdybym nałożyła go bliżej ucha, nie byłoby go widać ze względu na kształt twarzy. Największa koncentracja koloru jest niej więcej pod zewnętrznym kącikiem oka, ale kolor jest również delikatnie widoczny na poziomie źrenicy. Mam nadzieję, że zdjęcie wyjaśnia mój wywód.
Od jakiegoś czasu przeciągam rozświetlacz mniej więcej w to sam miejsce co róż. Pamiętam o tym, aby był  nałożony wyżej niż róż, ale aby oba elementy się ze sobą przenikały. Nie chcę uzyskać trzech wyraźnie odciętych linii na twarzy. Całość ma się ze sobą łączyć. Nałożenie rozświetlacza optycznie unosi policzki do góry, róż dodaje lekkości makijażowi, a umiejętnie nałożony bronzer oczywiście wyszczupla.
konturowanie-okraglej-twarzy
konturowanie-okraglej-twarzy
Choć zdjęcia są robione pod nieco innym kątem (za co przepraszam), to różnicę widać gołym okiem. Policzki są podkreślone i lekko uniesione. Twarz wygląda zdecydowanie lepiej i osobiście, zawsze w ten sposób konturuję twarz. Ten sposób sprawdza się również w przypadku twarzy kwadratowej, ale tam skupiam się jeszcze na mocniejszym konturowaniu skroni i żuchwy. W przypadku konturowania okrągłej twarzy, bronzer przeciągam dość blisko ust, aby policzki w ogóle były widoczne. Na potrzebę zdjęć efekt wzmocniłam, abyście mogły dokładnie zobaczyć różnicę. Mam nadzieję, że moje porady pomogą chociaż kilku z Was i konturowanie na co dzień już nie będzie Wam sprawiało problemów!
Jakie są Wasze patenty na podkreślenie policzków?
Kolejna akcja dobiegła końca! Jest mi strasznie smutno, że tak szybko się to skończyło… Nie mogę się doczekać następnej zabawy i mam nadzieję, że tym razem będzie nas jeszcze więcej. Dziękuję wszystkim uczestniczkom i wszystkim z Was, które przez ten tydzień codziennie były z nami 🙂
Nie przegapcie tekstów pozostałych dziewczyn!
Alicja: www.kotmaale.pl

Justyna: www.okiemjustyny.blogspot.com
Małgosia: www.candykiller.pl