kolorowy-makijaz-sylwestrowy
Do Sylwestra zostało niewiele ponad dwa tygodnie, a ja chciałam pokazać Wam conajmniej dwie propozycje makijażu na tę okazję. W pierwszej kolejności, przygotowałam dla Was kolorowy makijaż, całkowicie wykonany cieniami glamshadows z edycji drugiej. Jest prosty ale efektowny, a kolory, które wybrałam będą pasowały do nie jednej tęczówki. Bardzo chciałam, aby każda z Was znalazła w tej propozycji coś dla siebie, dlatego w instrukcji zawarłam informacje, dzięki którym będziecie mogły uzyskać jeszcze lżejszy efekt. To co? Do dzieła!
kolorowy-makijaz-sylwestrowy
kolorowy-makijaz-sylwestrowy

O czym warto pamiętać przy makijażu sylwestrowym?

Podstawą trwałego makijażu oczu jest odpowiednie przygotowanie powieki. Ponieważ makijaż musi wytrzymać całą sylwestrową noc, powinnyśmy postawić na coś sprawdzonego. Polecam Wam sięgnąć po ➥ paint pod z MACa albo ewentualnie cień w kremie z Maybelline ➥ Color tattoo. Jeżeli nie macie żadnego z tych produktów, nic nie stoi na przeszkodzie żebyście zabezpieczyły powiekę zastygającym korektorem lub ulubioną bazę pod cienie, która się u Was sprawdza. Pamiętajcie też o tym, żeby dobrze powiekę przypudrować aby zapewnić sobie gładkie blendowanie. 

Jeżeli chcecie wiedzieć jak przygotowałam ten kolorowy makijaż na Sylwestra, to instrukcję znajdziecie poniżej:

1. W załamaniu powieki rozcieram Szare bordo budując nim chmurkę koloru. Robię to puchatym pędzlem, aby uzyskać jak najlepsze roztarcie i utworzenie kształtu makijażu.
2. Cień Marsala rozcieram za pomocą mniejszego pędzla do blendowania kumulując kolor głównie w załamaniu powieki i na zewnętrznej części powieki ruchomej, aby wzmocnić i pogłębić efekt.
3. Od wewnętrznego kącika, mniej więcej do połowy powieki wklepuję zwilżonym, płaskim pędzelkiem przepiękny, mocno połyskujący cień Różowe złoto.
4. Na granicę Różowego złota i zewnętrznej części powieki zaznaczonej Marsalą, wklepuję palcem Rabarbar, który płynnie połączy oba wcześniej nałożone cienie.
5. Cieniem Marsala oraz Szarym bordo zaznaczam dolną powiekę. Skupiam się na zewnętrznej części, ale staram się rozblendować kolor do mniej więcej 3/4 powieki.
6. Mokrym pędzelkiem pencil brush, nakładam cień Błękitny burgund aby uzyskać akcent kolorystyczny na dolnej powiece. Fiolet podkreśli zielone i niebieskie tęczówki.
7. Na górną i dolną linię wodną oraz linię rzęs nakładam dobrze napigmentowaną czarną kredkę, w tym przypadki Makeup Geek. Rozcieram ją niewielkim syntetycznym pędzelkiem.
8. Tuszuję rzęsy i obowiązkowo do makijażu Sylwestrowego przyklejam sztuczne rzęsy i efekt końcowy.

kolorowy-makijaz-sylwestrowy
kolorowy-makijaz-sylwestrowy
Cały makijaż doskonale dopełni mocne konturowanie twarzy oraz sporo rozświetlacza. W końcu każda z nas uwielbia porządnie rozświetlone policzki, w sylwestra nie powinnyśmy go sobie żałować. W przeciwieństwie do makijażu ust. Uważam, że w tak kolorowym makijażu sylwestrowym, usta powinny być stonowane, przygaszone i nie rzucające się w oczy. Nie używałabym nic ciemniejszego niż to, co mam tutaj na ustach czyli NYX, Lingerie Betime flirt. Polecam sięgnąć po coś lekkiego, delikatnego albo nawet błyszczyk. Choć ryzykantki mogłyby się pokusić o intensywną fuksję, mogłoby to wyglądać ciekawie. 
kolorowy-makijaz-sylwestrowy

Jakie są Wasze plany na tegorocznego sylwestra? Zaszalejecie z makijażem czy raczej postawicie na coś lekkiego?