Cały czas szukacie idealnego pędzla do konturowania twarzy? Nie wiecie czym nakładać bronzer i jaki model będzie pasował do Waszej twarzy? Ten post jest dla Was! Tu znajdziecie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

pędzle do konturowania twarzy

PĘDZLE DO KONTUROWANIA TWARZY

Nie ma pełnego makijażu twarzy bez porządnego konturowania i wcale nie mam tutaj na myśli wersji na Kim Kardashian. Moim zdaniem ten element makijażu dopełnia całość. To nie istotne czy robicie lekki i delikatny dzienny look czy szykujecie się na imprezę – to po prostu must have, a do tego potrzebne są dobre pędzle do konturowania!

Od zeszłego tygodnia co poniedziałek pojawiają się na blogu artykuły związane właśnie z pędzlami i dziś omówimy sobie modele, którymi wykonturujecie policzki. Z postu dowiecie się o efektach jakie dają konkretne kształty, jakie modele pasują do mniejszej i większej twarzy oraz czym się kierować podczas zakupów. Przy okazji jeżeli macie ochotę, to zobaczcie pierwszy post z tej pędzlowej serii, czyli pędzle do makijażu dla początkujących, to zapraszam!

ZOBACZ: Hulu DS, Hakuro J i Mbrush – legendarne porównanie

Pędzle do konturowania twarzy – rodzaje

Jeżeli chodzi o kształty pędzli do konturowania, to jakbym się uparła znalazłabym z 50. Chodziło mi jednak o to, żeby pokazać Wam podstawowe, najbardziej popularne i znane modele, które w większym lub mniejszym stopniu mogą się Wam przydać.

Wybór pędzli do konturowania twarzy jest ogromny i właściwie każda marka ma jakiś swój model. Dziś nie skupiałam się na firmach, które produkują pędzle, ale na ich kształtach. Chcę, żebyście po przeczytaniu tego postu wiedziały jaki kształt pasuje do czego i który będzie odpowiedni dla Waszej twarzy. Poniżej znajdziecie 5 modeli, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

  • Kula o delikatnie spłaszczonej kocówce.
  • Puszysty w płaskiej skuwce, delikatnie zaokrąglony z płaskim czubkiem.
  • Flat Top w płaskiej skuwce.
  • Ścięty puchacz w płaskiej skuwce.
  • Duży pędzel o ściętym włosiu.
jak używać pędzle do konturowania

Modele do konturowania małej twarzy

Pędzle, które mają mniejszy kształt i są bardziej zbite świetnie sprawdzają się do konturowania mniejszych twarzy. Dzięki nim możemy również uzyskać mocniejszy efekt i większą koncentrację pigmentu w konkretnym miejscu. Oczywiście mówiąc konturowanie mam na myśli nakładanie bronzera o chłodniejszej tonacji, dzięki czemu zyskujemy efekt wyszczuplenia twarzy. Modele, które Wam pokazuję poniżej to jedynie przykłady danego kształtu – większość marek ma coś podobnego w swojej ofercie.

Hulu DS2

Czyli klasyczna mała kuleczka, która ma delikatnie spłaszczony czubek. Cudownie mieści się pod kością policzkową, a jego rozmiar sprawdza się nawet do szczuplejszych twarzy. Włosie jest dość mocno skoncentrowane, więc efekt roztarcia jest boski. Bardzo go lubię w duecie z pędzlem Lavergo 01, wtedy mam piękny kontur i ładnie opaloną twarz.

M brush 23

Puchacz o płaskim czubku i zaokrąglonych bokach z włosiem w płaskiej skuwce. Świetnie konturuje ostre granice, dopasowuje się do twarzy, które mają bardzo mocne kości policzkowe. Tego typu kształt dobrze koncentruje kolor, ale równie dobrze się sprawdza w roli brązowienia twarzy. Jest na tyle puchaty, że ładnie rozciera produkty, robi mgiełkę i pomaga wpracować produkty w skórę. Moim zdaniem sprawdzi się również do nakładania różu.

Jessup L50

Flat top z krótkim, sztywnym włosiem i płaską skuwką. Kiedyś bardzo popularny model do konturowania na mokro i do dziś w tej roli sprawdza się całkiem nieźle. Można nim nakładać również produkty suche, ale ostrzegam – zostawia mocny, ostry efekt i nie rozciera tak dobrze jak pozostałe modele. Nie jest to mój ulubiony kształt i raczej po niego nie sięgam, ale jeżeli ktoś lubi mega ostre konturowanie, to będzie zadowolony. Tego typu pędzel do konturowania będzie bardziej funkcjonalny dla osób ze szczupłą buzią. Chociaż ja generalnie nie polecam.

ZOBACZ: KONTUROWANIE OKRĄGŁEJ TWARZY

pędzle do konturowania ja używać

Pędzle do konturowania dla każdego

Na koniec zostały nam dwa modele, które sprawdzą się dosłownie dla każdego. Dla tych mniej wprawionych i bardziej doświadczonych – oba mają ścięte włosie, ale różny rozmiar. Ten typ pędzla jest uniwersalny i wielozadaniowy. Możemy nim nałożyć kontur, ocieplić twarz oraz zaaplikować róż i rozświetlacz. Pędzel 3 w 1, czego chcieć więcej?

Hulu DS 4

Klasyczny kształt, który pewnie zna i posiada każda z nas. Ścięte włosie, nie za długie nie za krótkie, odpowiednio przycięte. Idealny do szybkiego makijażu twarzy, konturowania i opalania. Model uniwersalny do każdego kształtu twarzy, a Hulu DS 4 jest niezwykle miękki i przyjemny w pracy.

Lavergo 01 Face Deffiner

Znacznie większa wersja poprzednika, która poza rozmiarem różni się również puchatowością (czyżbym wymyśliła właśnie nowe słowo?). Pędzel jest naprawdę duży i bardzo puchaty, ale dzięki temu praca z nim jest ekspresowa! Ten pędzel był zaprojektowany przez Youtuberkę Aleandrę, mam go już od roku i bardzo się lubimy. Taki rozmiar jest fajny nie tylko do dużej twarzy, ale też wtedy kiedy chcemy ją opalić lub działać szybko i sprawnie. Świetnie rozciera produkty, nie robi plam i radzi sobie nawet z bronzerami o bardzo mocnej pigmentacji. Podobny kształt ma model Hulu P60.

ZOBACZ: BRONZER DO OPALANIA – MOJE TOP 3

pędzle do konturowania blog

Mój zestaw idealny

Najchętniej sięgam po dwa pędzle z dzisiejszego zestawienia: Lavergo 01 i Hulu DS2. Ten drugi służy mi do podkreślenia konturów, nakładam nim chłodny bronzer, żeby wyszczuplić optycznie twarz. Natomiast pierwszym modelem opalam się, brązowię skórę i dopieszczam makijaż twarzy. Jednak jeżeli nie mam czasu albo po prostu najzwyczajniej w świecie nie chce mi się bawić, to załatwiam sprawę tylko Lavergo i wychodzę z domu.

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PODCZAS ZAKUPU?

Pędzle do konturowania twarzy mają spełniać jedną, podstawową rolę: konturować! Po prostu w prawidłowy, szybki i wygodny sposób pozwalać nam na aplikację bronzera. Jeżeli chcecie, żeby model był wielozadaniowy, to sugerowałabym tę wersję ze ściętym włosiem – jest po prostu wygodniejsza. Jeżeli macie małą, szczupłą twarz – sięgajcie po kuleczki lub puchate pędzle w płaskiej skuwce (jak wspomniany M brush). Natomiast posiadaczki okrągłej buzi mogą śmiało sięgnąć po większe modele. Nie ma co szaleć i używać w codziennym makijaż u 3 różnych pędzli dlatego zastanówcie się, co jest Wam tak naprawdę potrzebne. Na tej podstawie łatwiej będzie Wam dokonać wyboru.

Maci swój ulubiony pędzel do konturowania?

PS. Jeżeli post Wam się podobał i był przydatny to niech poleci w świat – udostępniajcie go!