jak ogarnąć brwi

Ile razy zdarzyło Wam się wkurzać podczas wykonywania makijażu brwi? Ile razy byłyście sfrustrowane, że wyglądają nie tak jak byście chciały? Problem nie zawsze tkwi w braku umiejętności. Czasem to kwestia tego, że nasze włoski są nieokiełznane, a my zamiast zabrać się za pielęgnację kształtu, skupiamy się na jego korekcie. Dziś pokażę Wam jak ogarnąć brwi i sprzedam mój sposób, który od dawna pomaga mi je okiełznać.

jak ogarnąć kształt brwi

JAK OGARNĄĆ SWOJE BRWI?

Same widzicie, że wiele lat temu zrobiłam sobie całkiem niezłą… Krzywdę. Dumnie nosiłam modne wtedy plemniki zamiast brwi, poprawiałam je zdecydowanie za ciemnym cieniem i pozwalałam żyć własnym życiem. Oczywiście skrupulatnie wyrywałam włoski, które powinny być zostawione w spokoju.

Cóż, to błędy młodości, o których muszę zapomnieć!

Niestety wciąż walczę o to, żeby je zagęścić, ale coś czuję, że mogę się pożegnać z trendem krzaczastych brwi. Dlatego pomyślałam, że może niektóre z Was też mają podobny problem. High five 89′ ❤️ Dziś pokaże Wam mój sposób na to, jak ogarnąć brwi, żeby codzienny makijaż był szybki i nie wywoływał już tyle frustracji.

ZOBACZ: JAK DOBRAĆ KOLOR BRWI DO KOLORU WŁOSÓW

jak ogarnąć brwi na co dzień
  1. Nikt nie musi Wam powtarzać, że bez regulacji brwi się nie obejdzie. Nawet przy ładnym naturalnym kształcie znajdą się włoski, które wypadałoby zlikwidować. Ja skupiam się przede wszystkim na pobyciu się największych włosów z powieki i pod łukiem. Wyrywam też włoski znad brwi, ale nie zbliżam się mocno do linii włosów. Bardzo często robię to zanim zmyję makijaż. Dlaczego? Bo wtedy mam namalowany swój ulubiony kształt, a to co znajduje się poza nim – usuwam.
  2. Kolejnym krokiem jest nożyk do brwi, który totalnie odmienił moje życie! Depilacja brwi dzięki niemu jest znacznie szybsza, tylko wymaga odrobiny precyzji. Ostrze usuwa nawet malutkie i cienkie włoski, a ja używam go również między brwiami i przy skroniach. Wystarczy delikatnie przeciągnąć nim pod włos i idealnie wydepilowane brwi (prawie) gotowe!
  3. Jeżeli macie wrażenie, że Wasze włoski są odrobinę za długie jest na to prosty sposób. Wystarczy zaczesać je spiralką do góry i małymi nożyczkami uciąć delikatnie końcówki. Zawsze to robię, bo dzięki temu nie muszę się gimnastykować podczas aplikacji żelu czy wyrównania kształtu brwi.
  4. Ostatni krok, to mój ulubiony patent na dopieszczenie brwi. Dobrze wiecie, że włoski w tym miejscu mogą być krótkie i cienkie, w związku z tym nie zawsze dobrze je widać. Nakładam wtedy sporą ilość korektora (np. za ciemny lub za jasny kolor – więc dodatkowo zużywam nietrafione produkty ). Produkt osiada nawet na malutkich włoskach i swobodnie można je wyrwać.

ZOBACZ: TYCH 6 KOSMETYKÓW DO BRWI NIE KUPUJCIE!

jak ogarnąć swoje brwi(NIE) PERFEKCYJNE BRWI NA CO DZIEŃ

Ostatnim krokiem jest oczywiście makijaż brwi. Osobiście zależy mi na tym, żeby wypełnianie brwi było szybkie, dlatego tak ważne jest dla mnie wcześniejsze przygotowanie włosków. Nie chcę, żeby moje brwi były perfekcyjne, intagramowe czy mocno wyrysowane. Mają dopełniać makijaż, być ramą dla oka i pasować do moich włosów. Na co dzień, nie ma co szaleć i dążyć do perfekcji. Jakbym każdego dnia miała dążyć do perfekcyjnych brwi, to chyba bym zwariowała z frustracji.

Z jednej strony mam nadzieję, że nie jestem sama z tym problemem – wiecie, w kupie raźniej. Z drugiej liczę, że osób z takim problemem jak mój jest mniej niż mi się wydaje. Ufam, że ten post również okazał się dla Was przydatny. W ciągu ostatniego tygodnia pisałam sporo w temacie brwi, więc na pewno znajdziecie na blogu sporo informacji o ich wypełnianiu. Aktualnie rynek oferuje nam niesamowicie dużo możliwości, więc każda z nas na pewno znajdzie coś dla siebie. Ja na co dzień wybieram kredki, bo są szybkie, dają spore możliwości i są całkiem precyzyjne.

Zobacz: Jak zrobić brwi na mydełko

jak ogarnąć ciemne brwi

Prawa, że widać różnicę?

Cały proces trwa tak naprawdę krótko i jak już znajdziecie na to swój sposób, to każdy następny raz będzie szybszy i bardziej dokładny. Przede wszystkim: malujcie brwi! Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie Wam dojść do porozumienia z własnym kształtem, a jego przygotowanie będzie banalnie proste.

jak ogarnąć brwi w domu

Macie swój patent na ogarnięcie brwi? Co z nimi robicie zanim przejdziecie do makijażu? Chętnie poznam Wasze sposoby!

Jeżeli tekst był dla Was przydatny – koniecznie udostępnijcie ten post w świat!