jak-namalowac-kreske

Mocna kresa to makijaż, który sprawdzi się na każda okazję. Można ją połączyć z lekkimi delikatnymi ustami, ale i z czymś zdecydowanie mocniejszym. Makijaż, który Wam dziś pokazuję czekał już na publikację dobre kilka miesięcy. Ponieważ już jutro sobota, może moja propozycja się Wam spodoba i wykorzystacie ten makijaż na sobotnią imprezę. Nie wiecie jak wykonać kreskę, w którym miejscu powinna się zaczynać i jaki mieć kształt, postaram się podpowiedzieć jak sobie z tym poradzić jednym prostym sposobem.
jak-namalowac-kreske

Jak namalować kreskę?

Sposobów na kreskę jest tyle ile kobiet. Każda z nas ma swój patent, który się sprawdza. Niedługo przygotuję dla Was tekst z kilkoma sposobami na kreskę, jednakże dziś chcę Wam pokazać, jak w łatwy i szybki sposób można ją namalować. Zaznaczam jednak, że tą metodą makijaż będzie typowym makijażem wieczorowym – chyba, że lubicie mocno podkreślone oko na co dzień.


Zacznij od dolnej powieki

W tej metodzie jest to kluczowa kwestia. Chodzi o to, aby czarną, stosunkowo miękką kredką zaznaczyć zewnętrzną część dolnej powieki i rozetrzeć ją w stronę brwi. Wystarczy zrobić to płaskim syntetycznym pędzlem lub pencil brush’em, ewentualnie sprężystym języczkiem.  Przeciągając od wewnętrznej części do zewnętrznej, poza kącik uzyskamy kierunek i kształt, na którym będzie się opierać nasza kreska. Ponieważ ja wyznaję zasadę, że jaskółka powinna wychodzić z dolnej powieki (nie z linii wodnej!) dzięki wcześniej nałożonej kredce, będziemy wiedzieć gdzie znajdzie się początek kreski i w którą stronę ma iść jaskółka. Jeżeli jeszcze nie jest to dla Was zbyt jasne, instrukcję znajdziecie poniżej.
jak-namalowac-kreske
1. Przypudruj przygotowaną wcześniej powiekę, pudrem lub jasnym matowym cieniem w celu wyrównania koloru powieki.
2. Za płaskiego pędzelka o krótkim włosiu, rozetrzyj czarną kredkę w stronę brwi. Ta czynność będzie szkieletem kreski.
3. Tym samym pędzlem przyciemniaj wczesnej roztartą kredkę ciemnym fioletem, aby uzyskać rozdymiony kolor.
4. Puchatym pędzlem i średnim matowym brązem zaznacz załamanie powieki oraz zewnętrzną część powieki ruchomej.
5. Przyciemnij zewnętrzny kącik ciemnym brązem, aby uzyskać mocniejszy efekt na górnej powiece. Skup się na kształcie „V”.
6. Na pozostałą część ruchomej powieki wklep jasno kremowy, matowy cień blendując go z poprzednim kolorem.
7. Na jasny cień wklep połyskujący pigment lub cień, albo rozświetlacz. Ja wybrałam pigment z różowym połyskiem.
8. Dolną powiekę rozetrzyj dodatkowo jaśniejszym fioletem, pamiętając o wewnętrznej części dolnej powieki, aż do kącika.
9. Korzystając z wcześniej narysowanego schematu, narysuj jaskółkę opierając się o rozblendowaną na dolnej powiece kredkę.
10. Przyciemnij połączenie eyelinera z dolną powieką, aby wszystko było spójne i płynne i nie było widać krawędzi.
11. Na dolną i górną linię wodną nałóż czarną kredkę dla wzmocnienia efektu lub beżową aby dodać lekkości makijażowi.
12. Wytuszuj rzęsy, doklej sztuczne i ciesz się piękną kreską
jak-namalowac-kreske
jak-namalowac-kreske
Wybrane przeze mnie kolory dobrałam po prostu do zielonej tęczówki. Odcienie będą pasować też brązowookim, ale i te z Was, które mają niebieskie oczy też powinny być zadowolone. Makijaż jest stosunkowo prosty i szybki, kwestia kilku ćwiczeń, abyście były zadowolone z efektów. Do tego makijażu możecie sięgnąć po całkowicie nudowe pomadki, albo coś z odrobiną różu. Ja postawiłam na tę drugą opcję. Ten look ładnie będzie wyglądał również w brązowych odcieniach i wtedy będzie niezwykle uniwersalny. Wtedy polecam przeciągnąć usta soczystą czerwienią!
jak-namalowac-kreske
Jeżeli macie swoje patenty na namalowanie kreski, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!