Dziś będzie krótko i konkretnie, bo chcę, żebyście znalazły tutaj wszystkie najważniejsze informacje. Myślicie, że istnieje idealny pędzelek do brwi? Przypuszczam, że jest spora szansa, że go znalazłam, a może nawet trzy! Zapraszam Was na przegląd moim TOP 3 pędzli do brwi.

pędzelek do brwi

IDEALNY PĘDZELEK DO BRWI

Chyba nie muszę Wam tłumaczyć, że każda z nas ma inne preferencje i to, co u mnie się sprawdza u Was może być totalną porażką. To całkowicie normalne. Nie ważne czy robicie brwi na mydło, jedynie lekko je poprawiacie lub robicie mocny makijaż – pędzel do brwi to must have. Przez moje dłonie przewinęło się mnóstwo, naprawdę mnóstwo pędzli. Znalazłam wśród nich kilka typów, które na długo ze mną zostaną i chcę, żebyście też je poznały! W 2005 roku pisałam Wam o 4 najlepszych pędzlach do makijażu brwi, a ponieważ rynek stale się rozwija, to postanowiłam zrobić kontynuację tego tekstu. Jeden z tych pędzli już się wtedy pojawił, ale to od wielu, wielu lat mój must have. Zaraz zdradzę Wam wszystkie szczegóły, ale zanim do tego przejdę, to…

Jaki powinien być idealny pędzelek do brwi

Niezależnie od tego, czy wypełniacie je cieniem, pomadą czy farbką, pędzelek do brwi powinien spełniać pewne kryteria. Pamiętajcie, że ta część makijażu wymaga większego skupienia i precyzji, więc nie ma sensu męczyć się z kiepskim narzędziem. Wybierając pędzelek pamiętajcie, żeby jego włosie było:

  • sprężyste,
  • niezbyt długie,
  • ścięte po skosie,
  • elastyczne, ale nie za miękkie,
  • z możliwie płaską skuwką.

Pędzel, który spełnia te cechy powinien doskonale sprawdzić się zarówno do makijażu brwi pomadą, farbką jak i cieniem. Dodatkowym atutem będzie spiralka, ale nie jest to punkt obowiązkowy. Przede wszystkim warto sprawdzić jak pędzel zachowuje się pod naciskiem na skórę. Jeżeli zbyt mocno się wygina, to nie pozwoli na dokładne wykonanie makijażu. Natomiast bardzo twarde, mocno sztywne włosie będzie upierdliwe podczas wykonywania makijażu.

ZOBACZ: POMADA DO BRWI – WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ

idealny pędzel do brwi
idealny pędzelek do malowania brwi

MOJE TOP 3 PĘDZELKÓW DO BRWI

ZOEVA 322 (46zł)

Ten model przewija się na moim blogu od lat. Uwielbiam jego kształt, stosunkowo krótkie włosie i mocno spłaszczoną skuwkę. Jest bardzo precyzyjny i wygodny w pracy, to właśnie jego najczęściej wybieram podczas malowania klientek. Ma idealną giętkość włosia, więc wykonywanie nim makijażu jest mega wygodne! Niedawno odkryłam jego tańszą wersję, czyli Blend it Brow Line (29,90), który jest prawie idealnym odpowiednikiem. Mam wrażenie, że jest odrobinę cieńszy, co oczywiście jest jego zaletą. Oba najlepiej się u mnie sprawdzają do nakładania cieni.

M BRUSH 25 (69,90)

W tej chwili to chyba najlepszy pędzel z mojej kolekcji. Ma idealną giętkość, nie ma ani zbyt długiego, ani zbyt krótkiego włosia, a jego atutem jest spiralka. Myślę, że Maxi projektując ten kształt naprawdę się postarała! Jest całkowicie samowystarczalny, a jego unikatowy kształt sprawdza się zarówno do aplikacji pomady, farbki oraz cienia. To mój idealny pędzelek do brwi – przynajmniej na ten moment. Uwielbiam go i przykro mi, że jest taki drogi…

HULU P44 (11,99ZŁ)

Można powiedzieć, że propozycja Hulu to połączenie Zoeva 322 i M brush 25. Nie jest tak szeroki i ma nieco krótsze włosie, ale jest taki właśnie idealnie pomiędzy. Podobnie jak M brush fajnie sprawdza się do suchych, jak i mokrych produktów, ale do tych drugich lubię go najbardziej. Z mojej trójki jest najtańszy i zdecydowanie godny polecenia. Mam mu jedynie do zarzucenia, że jest odrobinę za miękki – brakuje mu dosłownie odrobinę do bycia idealnym. Tak czy siak, za tę cenę – warto!

ZOBACZ: MAKIJAŻ BRWI BEZ TAJEMNIC

pędzel do brwi

Czy macie swój idealny pędzelek do makijażu brwi? Czekam na Wasze typy!