blog-o-wlosach
Pielęgnacja włosów, to wciąż moja ulubiona część pielęgnacji. To właśnie na włosach widzę ogromną różnice i efekty zmian jakie wprowadziłam. Dzięki blogom o włosach znacznie zwiększyła się moja wiedza odnośnie produktów i sposobów jak prawidłowo o nie dbać, aby wyglądały lepiej i przede wszystkim były zdrowsze. Przygotowałam na dziś bardzo luźny post, lekko z przymrużeniem oka, o gadżetach, które musi mieć każda kobieta, chcąca nazywać siebie prawdziwą włosomaniaczką!
➥ 9 błędów w pielęgnacji włosów
➥ Sposób na wzmocnienie włosów z marmaMAX
blog-o-wlosach

Czy jesteś włosomaniaczką?

Przede wszystkim od czego trzeba zacząć, to poznanie swoich włosów. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć czego potrzebują, w jakim są stanie i jaka pielęgnacja będzie dla nich najlepsza. Oczywiście taka wiedza nie przychodzi od razu i wymaga naprawdę sporo czasu, oraz wielu prób i błędów, sporo lektury, a nawet rozmów ze specjalistami (lub blogerkami). Jednakże efekty, jakie można później osiągnąć na włosach mogą być naprawdę bardzo zadowalające. Skąd to wiem? Ponieważ od ponad dwóch lat, regularnie pielęgnuję włosy, zupełnie inaczej niż przez 24 lata wcześniej i moje włosy są mi naprawdę wdzięczne. 
Jeżeli Ty również uważasz się za włosomaniaczkę, tak jak ja musisz wiedzieć, że niektóre produkty, należy posiadać aby móc nadać sobie ten tytuł. Bez nich, nie ma mowy, że będziesz prawdziwą włosomaniaczką. Możesz udawać, wmawiać wszystkim coś innego, ale jest kilka elementów, które mogą Ci pomóc w przejściu na następny level włosomaniactwa!
blog-o-wlosach
Dzisiejszy post, to swego rodzaju ranking produktów, które każda z nas powinna mieć. Od tych najbardziej koniecznych, do tych mniej istotnych (chociaż wciąż ważnych)! Radzę Ci moja droga, udać się na zakupy lub zrobić porządne zamówienie, jeżeli jeszcze czegoś nie masz z mojej listy. Jestem bardzo ciekawa czego Ci jeszcze brakuje, więc koniecznie daj mi znać w komentarzu.

Szczotka Tangle Teezer

Podstawowym elementem codzienności włosomaniaczki jest słynna szczotka do włosów. Nikt mi nie wmówi, że jakaś włosomaniaczka nie posiada TT, lub kiedyś nie posiadała. Nie róbmy sobie żartów, TT to absolutna podstawa! Te szczotki robią taką furorę w internecie, że włosy włosomaniaczek nie mogą się bez nich obejść. Zarówno w wersji klasycznej Elite czy Original, ale i w wersji kompaktowej. Aktualnie na topie są jednak szczotki z naturalnego włosia, które bez dwóch zdań są dla włosów najlepsze.

Gumki do włosów Inisibobble

Drugą kwestią są najgorsze na świecie gumki do włosów. Modne sprężynki, które idealnie poplączą Twoje włosy, nie utrzymają kucyka nawet przez 5 minut i podczas ściągania na pewno wyrwą Ci kilka włosów. Ale musisz je mieć, w końcu piękne z nich bransoletki! Bez nich nie byłabyś przecież włosomaniaczką! Wiele dziewczyn je uwielbia i bardzo chwali, ja do nich nie należę. Aktualnie jestem w trakcie zużywania ostatniej gumki, bo nie mam już na nie siły. Ale dobra nowina jest taka, że mam dla moich czytelników zestaw gumek do zgarnięcia! O czym napiszę na końcu.

Książka Anwen

Trzecią podstawową sprawą jest książka Jak dbać o włosy, naczelnej włosomaniaczki, która tak naprawdę to wszystko zaczęła! Została wydana stosunkowo niedawno, zawiera mnóstwo podstawowych informacji o pielęgnacji i jest naprawdę niezbędna jeżeli chcesz dokładnie wdrożyć się w ten świat. Dzięki niej poznasz lepiej swoje włosy i łatwiej Ci będzie dobrać do nich najlepszą pielęgnację. Dowiesz się więcej o porowatości włosów, skręcie i wielu sposobach na ich wzmocnienie.
blog-o-wlosach

Wcierki do włosów 

Zanim dostałam świra na punkcie pielęgnacji włosów, nie miałam pojęcia o wcierkach. Nie sądziłam, że są produkty, które mają za zadanie wzmacniać włosy, przyspieszać porost poprzez wcieranie ich w skórę głowy. Od dwóch lat jest to moja włosowa rutyna i codzienność, dlatego uważam, że wcierki do włosów, to kolejny podstawowy produkt w szafce włosomaniaczki. Szczególnie takiej, która zapuszcza włosy do pięt.

Naturalne oleje

Podobnie zresztą było z olejami, nie miałam pojęcia, że to genialne produkty do pielęgnacji włosów. Zarówno te spożywcze (jak oliwa z oliwek, czy olej kokosowy) i te typowo kosmetyczne, stosowane na całe włosy. Naturalne oleje mogą zdziałać cuda! Musisz uwierzyć mi na słowo, że zanim zaczęłam się w to bawić, moje włosy nigdy nie były traktowane olejami, w żaden sposób i nie wyobrażasz sobie jak są mi teraz za to wdzięczne (nie, nie dostaję od nich listów z podziękowaniem, ale wyglądają zdecydowanie lepiej).
➥ Jak olejować włosy?

Wcierki, maski, sera

Następne kwestie nie są już takim typowym must have, jeżeli chodzi o poziom włosomaniactwa. Maski, odżywki b/s, serum na końcówki i produkty do stylizacji włosów, to podstawa w łazience każdej kobiety. Przynajmniej taką mam nadzieję, bo tak jest? Prawda? Powiedz mi, że tak jest! Jednakże Ty, jako szanująca się włosomaniaczka, nie możesz zapominać o posiadaniu co najmniej trzech różnych masek, minimum pięciu różnych olei i kochana, nie zapominaj o pudrze do zwiększania objętość!

blog-o-wlosach
          Jak widzisz, wcale nie jest tego dużo, a część gadżetów na pewno już masz. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka pozostałych i bez dwóch zdań będziesz mogła zaliczyć się do grona prawdziwych włosomaniaczek. A przecież o to Ci właśnie chodzi? Nie bez powodu w końcu czytasz mój tekst.
           Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że ten tekst jest oczywiście jedynie przedstawieniem fajnych produktów, które mogą pomóc Ci przy pielęgnacji włosów. Szczególnie, jeżeli poznasz je lepiej i będziesz wiedziała czego potrzebują. Nie musisz posiadać wszystkich tych rzeczy, bo włosomaniacto siedzi w głowie, a nie na naszej półce w łazience, czy szufladzie w sypialni
Chcesz zgarnąć Invisibobble? Napisz o tym przy okazji komentarza i daj znać pod jakim nickiem obserwujesz bloga, a do końca tygodnia wybiorę jedną szczęśliwą duszę, która dostanie te gumki ode mnie, w prezencie 🙂
I jak? Jesteś już prawdziwą włosomaniaczką, czy wybierasz się na zakupy?