blogi-ktore-warto-czytac

Czytać blogi o blogowaniu, to jak jeść masło maślane. Powiedziała blogerka, która prowadzi na swoim blogu dział Blogowanie od kuchni. Strzał w kolano na samym początku, no nieźle. Może jednak zamiast negować sens pisania dzisiejszego postu, zwrócę Waszą uwagę na coś innego. Mianowicie, na blogi. Zaskoczenie? Szok? Niedowierzanie? Nie? Szkoda… Bo dziś w ramach serii, którą bardzo lubicie, a ja lubię pisać, przygotowałam kolejne 5 blogów, godnych polecenia. Czemu? Bo musicie zacząć je czytać. Najlepiej regularnie, bo zapewniam Was, że warto.
Hatalska.com – jeżeli nie znacie Natalii Hatalskiej, to właściwie prawie tak, jakbyście nie znali…Wałęsy? Albo Kwaśniewskiego? No dobra, może trochę przesadzam, ale Natalia jest prawie jak taki internetowy prezydent. Prezydentka? Dla mnie osobiście jest guru w kwestii trendów internetowych, reklamy, marketingu internetowego i właściwie wielu dziedzin z tym związanych. Chociaż byłam na jej wykładzie jakieś dwa lata temu, czytam jej bloga stosunkowo od niedawna, ale każdy tekst ma w sobie ogromną dozę informacji. 
Kameralna.com.pl – blog typowo lifestylowy, który porusza tematykę slow fashion, slow life, slow food. Dorota porusza na swojej stronie tematykę blogowania, fotografii, a nawet sięga czasem do tematyki beauty. Widać, że ma lekkie pióro, teksty okraszone są pięknymi zdjęciami, a dział o fotografii i blogowaniu, od samego początku był dla mnie ogromną kopalnią wiedzy. Jeżeli jeszcze nie znacie bloga Doroty – musicie to nadrobić.
Copyblogerka – mam wrażenie, że to dość świeży blog, ale Angelika ma ogromny potencjał. Nie podoba mi się wizualna strona bloga, ale teksty są bardzo wciągające. Copyblogerka, to blog o… tu Was zaskoczę! Copywritingu, personal brandingu, blogach i content marketingu. Czyli ponownie tematyka stricte powiązania z blogowaniem, ale i działaniami w internecie. Koniecznie zajrzyjcie bloga Angeliki, bo niezwykle przyjemnie się ją czyta, a tematyka na pewno będzie bliska niejednej z Was.
Grafiterka.pl – poznałam tego bloga bardzo niedawno, ale Ewelina robi kawał naprawdę dobrej roboty. Nie dość, że sam blog jest bardzo miły dla oka, to treść jest zawsze doskonale opracowana. Autorka jest grafikiem i web designerem, więc zna się na tym, co my blogerki lubimy najbardziej. Zajmuje się również projektowaniem szablonów, nagłówków i innymi graficznymi rzeczami, o których ja nie mam pojęcia. Na blogu Eweliny znajdziecie wiele porad dotyczących graficznej strony blogowania i nie tylko.  
Klebanski.pl – Maćka poznałam na studiach podyplomowych i wydaje mi się, że jest trochę mojego wkładu w tym, że założył bloga. Jego strona jest jeszcze świeża, ale Maciek ma lekkie pióro, porusza tematy stricte lifestylowe, a każdy tekst jest dopięty na ostatni guzik. Zajrzyjcie do niego, dajmy mu motywacyjnego kopa, żeby chłopak nabrał powera do pisania. Ma sporo fajnych pomysłów, a profesjonalne podejście od samego początku to ogromny plus. Uważam, że w blogu Maćka drzemie ogromny potencjał!
Mam nadzieję, że moje dzisiejsze propozycje przypadną Wam do gustu. Osobiście staram się regularnie powiększać moją listę czytelniczą, ale i usuwać blogi, które nie tworzą już interesującej treści lub najzwyczajniej w świecie przestały istnieć.
Jakie możecie polecić blogi o blogowaniu i lifestyle?

Zajrzyjcie do kilku tekstów z Blogowania od kuchni: