Odpadająca po tygodniu hybryda? Zalane skórki i odpryskujący lakier? Coś tu zdecydowanie poszło nie tak… Poznajcie najczęstsze błędy w manicure hybrydowym i sposoby jak sobie z nimi poradzić. Szczególnie jeżeli planujecie udział w akcji #siedzewdomurobiemani – ten post może uratować Wasze paznokcie!

błędy w manicure hybrydowym blog

Błędy w manicure hybrydowym

Manicure hybrydowego trzeba się nauczyć. To nie jest tak proste jak malowanie paznokci klasycznymi lakierami, ale nie jest też tak skomplikowane, żeby nie można było robić tego w domu. Wystarczy wiedzieć jakich błędów nie popełniać, żeby taki manicure był trwały i trzymał się na płytce nawet przez 3 tygodnie. Jakie są najczęstsze błędy w manicure hybrydowym? Czego unikać, o czym pamiętać? W dzisiejszym poście znajdziecie odpowiedzi na te pytania i rozwiązania kilku najważniejszych problemów. Przy okazji też poznacie moje wpadki z początków przygody z hybrydami.

manicure hybrydowy

ZŁE PRZYGOTOWANIE

Czyli olanie podstaw – najgorszy błąd jaki można popełnić. Źle przygotowana płytka to brzydki kształt, gorsza trwałość i zniszczony paznokieć. Pamiętajcie, że przed wykonaniem manicure hybrydowego, płytka musi być przede wszystkim wyrównana, zmatowiona (bloczkiem polerskim) i odtłuszczona (cleanerem). Dopiero wtedy możemy przejść do aplikacji bazy i wykonywania dalszych kroków. Tego etapu nie można pominąć, bo to absolutny fundament trwałego manicure.

MOKRE DŁONIE I PAZNOKCIE

Manicure trzyma się u mnie ponad 3 tygodnie, a nawet dłużej. Jednak kiedyś tak nie było… Moje początki bywały różne, bo np. nie wiedziałam, że po zrobieniu paznokci hybrydowych nie powinno się od razu moczyć dłoni. Zmywanie naczyń czy pranie ręczne odpada (nie żebym narzekała)! Podobnie jest z przygotowaniem paznokci do malowania – tak jak pisałam wyżej powinny być zmatowione, odtłuszczone i SUCHE. Wtedy lakier najlepiej przyklei się do naszej płytki. Unikajcie więc zajęć wymagających długotrwałe zmoczenie dłoni zaraz po zrobieniu paznokci.

ZOBACZ: MOJE ULUBIONE KOLORY LAKIERÓW SEMILAC

manicure hybrydowy - błędy

ZA GRUBA WARSTWA LAKIERU

Ja też kiedyś myślałam, że jeżeli nałożę grubszą warstwę lakieru, to przecież będzie szybciej. Byłam przekonana, że jestem sprytna i szybko wskoczę na wyższy level. Niestety w rzeczywistości szybko wyskoczył mi alert ERROR. Grubsza warstwa może zalać skórki, nieestetycznie ułożyć się na paznokciu i co najważniejsze: może się nie utwardzić. To z kolei wpływa na krótszą trwałość manicure, a nawet może doprowadzić do podrażnienia płytki. Rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste. Zdecydowanie lepiej jest zaaplikować więcej warstw, ale bardzo cieniutkich. W ten sposób łatwiej unikniemy zalania skórek, mamy większą kontrolę nad lakierem i jesteśmy w stanie idealnie utwardzić każdą warstwę. Efekt? Piękne paznokcie i trwały manicure hybrydowy!

WERSJA BEZ ZABEZPIECZEŃ

Wolny brzeg to wbrew pozorom bardzo ważny element w manicure. Jego prawidłowe zabezpieczenie w znacznym stopniu wpływa na trwałość hybryd. Dlaczego? Ponieważ nałożenie warstwy topu na wolny brzeg stanowi barierę, która zminimalizuje ryzyko odpryśnięcia lakieru, pęknięć czy ścierania się koloru. Blokuje wejście dla kurzu, bakterii i drobnych zanieczyszczeń. Nie wiecie gdzie jest wolny brzeg? Zaznaczyłam go na poniższym zdjęciu.

KRZYWA C CZY APEX?

Mylenie krzywej C z tajemniczym zagadnieniem „Apex” jest dość częstym błędem. Krzywa C, to mówiąc krótko: tunel, który zaczyna się przy łuku paznokcia, a kończy na wspomnianym wcześniej wolnym brzegu. Dla osób początkujących to chyba najtrudniejszy element w manicure hybrydowym. Na marginesie Wam tylko powiem, że z lakierami 5 w 1 jest to banalnie proste.

Natomiast Apex stanowi tak naprawdę najwyższy punkt na płytce paznokcia. Jego zbudowanie pozwala na ochronę płytki podczas niespodziewanych i nagłych spotkań, chociażby z drzwiami czy ścianą. Apex powinien powstać w takim miejscu płytki (odrobinę poniżej środka), żeby chronić ją również przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi (o które łatwiej przy bardzo długich paznokciach). Jeżeli będziecie pamiętać o tych dwóch elementach Wasze paznokcie będą nie tylko piękne, ale i odpowiednio zabezpieczone. Tutaj możecie sprawdzić prawidłową budowę przedłużonego paznokcia.

lakiery hybrydowe semilac

ŹLE UTWARDZONE PAZNOKCIE

Krótki czas naświetlania może nie do końca utwardzić nałożoną warstwę lakieru. To z kolei może doprowadzić do jego rozwarstwienia, zmniejszenia trwałości, a z czasem nawet do podrażnienia płytki lub wystąpienia nadwrażliwości. Nie, to nie jest wina lakierów! To wina nieprawidłowego przygotowania płytki, zbyt krótkiego utwardzenia i nieodpowiedniej konserwacji.

Żeby uniknąć błędów w manicure hybrydowym musimy przede wszystkim pamiętać o porządnej lampie UV/LED. To, poza dobrej jakości lakierami (o czym poniżej), najważniejszy element, o którym musicie pamiętać. I wiecie? WARTO zainwestować w solidny model. Nowoczesne technologie oferują naprawdę wysokiej klasy lampy, które są świetne i mogą nam służyć przez długie lata. Odpowiedni czas naświetlania, czyli czas, w którym lakiery są utwardzane w lampie jest kluczowym elementem manicure hybrydowego. Chociażby Lampa Led do paznokci UV 24/48W od Semilaca, która nigdy mnie nie zawiodła. Ma żywotność aż do 30 000 godzin co z kolei przekłada się na 1250 dni (3,5 roku) CIĄGŁEGO użytkowania, a wiadomo, że lampa służy nam przez kilka minut co 2-3 tygodnie. Ponadto ma gwarancję na 2 lata. Moim zdaniem jest doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników domowych jak i profesjonalistów. Poza tym ma fajny bajer, bo uruchamia się na ruch – jako prawdziwa gadżeciara lubię takie rzeczy!

PRO TIP: jeżeli macie u siebie stare modele lamp to przypominam, że warto wymieniać w nich żarówki co 3-6 miesięcy (w zależności od użytkowania).

lampa uv/led 48W Semilac

KIEPSKIEJ JAKOŚCI PRODUKTY

Błędy w manicure hybrydowym mogą wynikać również ze stosowania kiepskiej jakości produktów. Ich wybór jest aktualnie ogromny, ale nie ma sensu kupować lakierów nieznanych marek. Wybierając artykuły no name, nie jesteśmy w stanie stwierdzić nawet co w takim lakierze się znajduje, jak się nim posługiwać i czy nie wywoła niechcianych efektów ubocznych. Moim zdaniem lepiej jest wybierać sprawdzone marki, które mają dobre opinie w sieci, które znacie nie tylko Wy, ale również Wasze koleżanki – takie, o których możecie z kimś po prostu porozmawiać. Jak wiecie, ja od lat sięgam po lakiery hybrydowe Semilac, które są przebadane dermatologicznie i bezpieczne dla użytkowników. To produkty pierwszorzędnej jakości, które spełniają moje oczekiwania i z czystym sercem od dawna je Wam polecam.

PRO TIP: Pamiętajcie, żeby lakiery hybrydowe trzymać w chłodnym, ciemnym miejscu. Dlaczego? Ponieważ narażone na słońce i wysoką temperaturę mogą stracić swoje właściwości.

Brak pielęgnacji

To, że manicure trzyma się nawet 3 tygodnie (a w moim przypadku zdarzał się nawet i miesiąc) nie oznacza, że możemy zapomnieć o pielęgnacji dłoni i skórek. O czym warto pamiętać? O regularnym stosowaniu kremów do rąk, usuwaniu skórek (najlepiej bambusowym patyczkiem) regularnym myciu dłoni i codziennym dbaniu o ich higienę. Pamiętajcie, że na zdrowych paznokciach poprawnie wykonany manicure hybrydowy będzie trzymał się dłużej.

lakiery Semilac blog

Praktyka czyni mistrza!

Jestem użytkowniczką lakierów hybrydowych prawie 5 lat i na samym początku popełniłam chyba wszystkie możliwe błędy. Zalewałam skórki, nie wyrównywałam płytki, używałam najtańszej lampy… Jestem przykładem człowieka, który uczy się na własnych błędach! Udowadniam, że jak się ćwiczy, to można uzyskać fajne efekty. Jestem w tej kwestii samoukiem, działam w domu i teraz jestem z moich paznokci bardzo zadowolona. Wiem o czym muszę pamiętać, jak pracować z produktem i w jaki sposób prawidłowo go utwardzać. Wybieram tylko dobrej jakości kosmetyki i jedyne czego mi do szczęścia potrzeba to frezarka. Wtedy będę paznokciowo spełniona!

Koniecznie zajrzyjcie sobie na stronę: semilac.pl/pl/abc_hybrydy, żeby poczytać więcej o podstawach, które warto znać. Pochwalcie się też swoimi paznokciami na Instagramie i wspierajcie akcję #siedzewdomurobiemani

Jakie Wy popełniałyście błędy w manicure hybrydowym? Macie jakieś wpadki na swoim koncie? Chętnie poznam Wasze historie!

Post powstał we współpracy z marką Semilac.