Nie wiem dlaczego bronzer Benefit Hoola nie doczekał się jeszcze na blogu recenzji skoro używam go już od prawie trzech lat. Lepiej późno niż wcale, więc zapraszam Was na post, z którego dowiecie się, czy Benefit Hoola to słusznie taki kultowy produkt.

Benefit hoola opinie

Bronzer Benefit Hoola

Kultowy bronzer Hoola, jeden z najpopularniejszych produktów marki Benefit, hit wielu wizażystów i nie tylko. Niepozorny maluszek, zamknięty w minimalistycznym, kartonowym opakowaniu z pędzelkiem. Kupując nowy produkt możecie spodziewać się na powierzchni tłoczenia z napisem „Hoola”, którego u mnie już oczywiście nie ma. Wizualnie prezentuje się bardzo ładnie, zarówno jeżeli chodzi o opakowanie, jak i o zawartość. Natomiast kolor na pierwszy rzut oka wydaje się dość ciepły, ale nie pomarańczowy.

Hoola to klasyk, którego powinien znać każdy entuzjasta makijażu, ale czy faktycznie?

hoola bronzer opinie
benefit hoola bronzer opinie

Benefit Hoola kolor i wykończenie

Bronzer Benefit Hoola (cena: 185 zł/8 g.) to obietnica skóry muśniętej słońcem przez cały rok i naturalnego efektu przybrązowienia dzięki matowej, trwałej formule. Muszę przyznać, że określenie go mianem „opalacza” jest tutaj bardzo słuszne i całkowicie się z tym zgadzam. Odcień bronzera jest dość ciepły, ale nie ma mowy o znanej z lat dziewięćdziesiątych pomarańczce czy efekcie ceglastej skóry. Hoola to odcień praktyczny, który wygląda dobrze o każdej porze roku. Latem, żeby podkreślić efekt opalenizny (oczywiście tej złapanej pod filtrem), a zimą i jesienią, żeby zatrzymać na twarzy ostatnie promienie słońca.

Bronzer Hoola jest całkowicie matowy, nie ma w nim żadnych drobinek, ale dzięki miękkiej i bardzo wygodnej formule bardzo dobrze wtapia się w skórę. Nawet nałożony w dużej ilości łatwo się rozciera, nie tworzy plam, wygodnie i lekko się z nim pracuje. W zależności od pożądanego efektu możemy uzyskać nim lekko przybrązowioną skórę lub mocno pokreślone policzki – Benefit Hoola jest w tej kwestii całkowicie bezproblemowy, nawet dla laików.

Zobacz: Bronzer do opalania: moje top 3

bronzer Benefit
bronzer do opalania

Efekt na skórze i trwałość

Poniżej możecie zobaczyć efekt, jaki bronzer Hoola daje na mojej, delikatnie oliwkowej skórze. Nałożyłam go dość sporo, żebyście mogły dobrze zobaczyć odcień. Jednak pamiętajcie, że każdy ekran komputera czy telefonu może nieco przekłamać prawdziwy kolor. Jest cieplutki, ale nie tak bardzo jak bronzer Laguna NARS, który kompletnie nie przypadł mi do gustu (cegiełka na policzku, kiepski pigment, problemowy w rozcieraniu). Wygląda lekko, naturalnie i świetnie łączy się z innymi produktami.

Nie mogę też przyczepić się do trwałości. Delikatnie słabnie po 9/10 h od aplikacji, ale dzieje się tak w przypadku większości produktów tego typu. Trzyma się bardzo poprawnie i nie wymaga poprawek w ciągu dnia. Ponadto jest dość wydajny, tylko delikatnie pyli podczas aplikacji, ale niewielka ilość wystarcza do uzyskania satysfakcjonującego efektu. U mnie po 3 latach nie ma denka, bo testuję w międzyczasie inne kosmetyki.

bronzer hoola vs physicians formula butter bronzer
benefit hoola vs too faced chocolate soleil
Benefit Hoola porównanie kolorów

Czy warto wydać na niego prawie 200 zł?

Pokazałam Wam na ostatnim zdjęciu porównanie koloru z innymi popularnymi bronzerami. Biorąc pod uwagę tak ogromny wybór produktów i fakt, że jesteśmy w stanie osiągnąć podobny efekt tańszym bronzerem, to powiedziałabym, że nie warto. Wiem, że np. Physicians Formula Butter Bronzer jest do niego bardzo podobny, a kosztuje ok. 60 zł. Jednak zapominając o tym, że są tańsze opcje i biorąc pod uwagę jakość bronzera Benefitu, jego wydajność, wygodę i łatwość pracy, trwałość i efekt na skórze to uważam, że tak. Kosztuje dużo, ale warto jest swojej ceny.

Znalazłam w sumie tylko jeden mały minus, a jest nim zamknięcie opakowania. Czasami, jak robimy to szybko to „boki” wsuwają się w środek bronzera trochę uszkadzając jego powierzchnię. Po prostu podczas zamykania trzeba uważać 😉

Znacie bronzer Benefit Hoola? Miałyście okazję go używać?

Ocena produktu

Ocena ogólna8.5

Podsumowanie

8.5