Semilac Fiber Base

Semilac co chwile proponuje nam kolejne, innowacyjne rozwiązania w manicure hybrydowym. Niedawno na rynku pojawił się nowy produkt do zadań specjalnych: baza Semilac Fiber Base, wzbogacona o włókna nylonowe. Kiedy pokazałam Wam ją na Instagramie wiele z Was było zainteresowanych jej właściwościami w codziennym użytkowaniu i dziś postaram się zaspokoić Waszą ciekawość. Przy okazji porównam ją do moich dwóch ulubionych bazowych produktów marki, więc będziecie miały lepszy pogląd na to, jakie właściwości ma nowa baza.

baza semilac fiber base

Semilac Fiber base – co to jest?

Mówiąc krótko: to mocna baza do zadań specjalnych. Dlaczego jest mocna? Ponieważ jej unikatowa formuła została wzbogacona o nylonowe włókna wzmacniające. Semilac Fiber Base, to rozwiązanie dla osób, które mają słabe, delikatne paznokcie, wymagające dodatkowego wzmocnienia i ochrony przed kolejnymi uszkodzeniami. To produkt dopasowany do wymagającej płytki. Nowy lakier jest dostępny na stronie marki Semilac i w punktach stacjonarnych w cenie 37,99zł/7ml.

Konsystencja, kolor i aplikacja

Muszę zwrócić Waszą uwagę na fakt, że baza Semilac Fiber Base jest bardzo gęsta. To produkt, który aplikuje się nieco inaczej niż inne bazy Semilac, ale  bez obaw – szybko można sobie z nią poradzić. Sampoziomująca się formuła tak dobrze dopasowuje się do płytki paznokcia, że już za pierwszym razem możemy wykonać manicure bez mniejszego problemu. Nie zauważyłam aby lakier zalewał skórki, wręcz przeciwnie – bardzo dobrze rozkłada się na płytce, nie pozostawia smug, wygładza jego strukturę i modeluje kształt. Warto wiedzieć, że baza ze względu na swoje specyficzne właściwości wymaga różnego czasu naświetlania w zależności od lampy:

  • Lampa UV LED 6 W – 3 x 45 sek.
  • Lampa UV LED 9 W – 2 x 60 sek
  • Lampa UV LED 24 W – 2 x 60 sek.
  • Lampa UV LED 36 W – 2 x 30 sek.
  • Lampa UV LED 48/24 W – 60 sek.
  • Lampa UV 36 W – 120 sek.

Jestem zachwycona kolorem bazy. To mleczna, delikatna biel, którą spokojnie można nosić solo. Ponadto dzięki temu stanowi świetną podstawę kolorystyczną, która będzie podbijać wszystkie odcienie, ale szczególnie neonowe i pastelowe.

Jak stosować bazę Semilac Fiber Base?

Można ją aplikować bezpośrednio na płytkę jako bazę (również pod manicure żelowy), ale sprawdzi się też w roli warstwy budującej. Dodatkowo można za jej pomocą przedłużyć paznokcie nawet do 1cm. Jest bardzo twarda, ale jednocześnie elastyczna przez co jest bardziej odporna na mechaniczne uszkodzenia. Polecam zaczynać od bardzo cieniutkiej warstwy, bo ułatwia to pracę z produktem i dużo prościej jest wyczuć konsystencję i znaleźć swój sposób aplikacji.

Zobacz: Moje ulubione kolory lakierów hybrydowych Semilac

semilac fiber base opinie

semilac fiber base blog

Semilac Fiber Base vs. Semilac Extend Base

Główną różnicą miedzy tymi lakierami jest oczywiście ich kolor i konsystencja. Semilac Fiber Base jest mleczno-biała, natomiast Semilac Extend Base jest całkowicie przezroczysta. Obie mają podobne właściwości, ale Extend Base to produkt o nieco mniejszej gęstości, co dla niektórych może być zaletą. Fiber Base ma jednak przewagę w postaci koloru, można nią podbić dosłownie każdy odcień lakieru i będzie idealna pod jasne, delikatne odcienie. Obie bazy można stosować jako produkt budujący, wzmacniający i do przedłużania paznokci.

Semilac Fiber Base vs. Semilac Extend 5in1 Dirty Nude Rose

Nie jest to typowa baza pod lakiery hybrydowe, ale Semilac Extend 5in1 Dirty Nude Rose to jeden z moich ulubionych lakierów marki. Jak sama nazwa wskazuje jest to produkt wielozadaniowy, który mam 5 właściwości: jest bazą, kolorem, topem i sprawdza się do nadbudowania i przedłużania paznokci. Możemy używać go samoistnie lub po prostu jako tylko jeden krok w manicure. Natomiast baza Fiber Base, to przede wszystkim produkt wzmacniający.
Różnica między tymi lakierami jest taka, że Dirty Nude Rose ma inną gęstość niż Fiber Base (choć i tak jest gęstsza niż standardowa baza) i ma przepiękny kolor brudnego, naturalnego różu. To lakier samowystarczalny, śmiało można stosować go solo na co dzień, bo będzie pasował do wielu karnacji – w tej chwili dostępne są już dwa inne odcienie. Ponadto przy stosowaniu nowej bazy nie obejdzie się bez topu, a Semilac Extend 5in1 Dirty Nude Rose sobie bez niego poradzi.

baza semilac fiber base opinie

baza semilac fiber base blog

U kogo sprawdzi się baza Semilac Fiber Base?

Przede wszystkim dla osób, które lubią wygodny i szybki manicure. Jak pewnie większość z Was, ja również miałam obawy czy poradzę sobie z taką gęstą konsystencją nowego lakieru. Jednak Semilac zaskoczył mnie po raz kolejny, bo dzięki nowej formule malowanie paznokci, budowanie kształtu i przedłużanie, nie sprawia w tym przypadku najmniejszego problemu. Ja już po pierwszym razie wiedziałam jak pracować z bazą aby osiągnąć zadowalający efekt.

Musicie wiedzieć, o czym wspominałam już wcześniej, że jest to produkt przeznaczony do paznokci osłabionych, delikatnych, które wymagają szczególnej uwagi. Włókna nylonowe sprawiają, że możemy cieszyć się trwałym, twardym manicure nawet do 21 dni (albo i dłużej) nawet na słabej płytce. Ja jestem na tak!

Zobacz: Najpiękniejsze czerwone lakiery Semilac | walentynkowe paznokcie

semilac fiber base cena

Stosowałyście już nową bazę Semilac? Jestem ciekawa Waszych wrażeń!

Post powstał we współpracy z marką Semilac.