pedzel-do-makijazu-brwi

          Od pewnego czasu przykłada się ogromną wagę do makijażu brwi. Niektórym to wychodzi lepiej, niektórym gorzej. Niektóre brwi wymagają większych lub mniejszych poprawek. Dzisiaj chce pokazać Wam cztery najlepsze pędzle do makijażu brwi, jakie posiadam i jakie polecam. Za ich pomocą nałożycie cienie, jak i farbki do brwi czy pomady, wszystko w zależności od tego, co chcecie zrobić i co chcecie osiągnąć. Jeżeli chcecie poznać z bliska te pędzle, zapraszam Was na dzisiejszy post.
          Zanim przejdę do omawiania każdego pędzelka, chciałabym najpierw przybliżyć Wam pokrótce dwa podstawowe i najbardziej popularne sposoby wypełniania brwi za pomocą pędzli. Bo nie zapominajmy jeszcze o kredkach do brwi, czy pomadach (które również nakładamy pędzelkiem), jednakże tych ostatnich nie mam, więc nie mam możliwości Wam pokazać. Aczkolwiek obsługa pomad jest bardzo podobna do obsługi farbek, ale o tym innym razem.

►  Kredka do brwi Soap and Glory

pedzel-do-makijazu-brwi

         Po pierwsze możecie to robić za pomocą cienia do brwi. Jeżeli zaczynacie zabawę z  tym elementem makijażu, wolicie delikatniejszy efekt, chcecie zrobić to szybko i bez konieczności większych poprawek – to jest sposób dla Was. Brwi nie będą aż tak intensywne i mocno podkreślone jak farbką, chociaż oczywiście, możecie uzyskać mocniejszy efekt, kwestia dołożenia koloru w strategicznych miejscach. Cień jest zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze, szybszy i nie wymaga wielkiej precyzji.
          Po drugie uzupełnić brwi możecie za pomocą farbek do brwi, typu aqua brow czy ultra aqua brow tint. Oba produkty omawiałam, więc możecie przejść do ich postów klikając w nazwy. Ten sposób jednak wymaga już nieco więcej wprawy i zdecydowanie większej precyzji. Oczywiście, każdy błąd da się poprawić, ale od razu Wam mówię, że jest to po prostu troszkę trudniejsze. Za pomocą farbki nasze brwi będą na pewno mocniejsze, oczywiście, wszystko zależy od koloru, ale efekt będzie na pewno dokładniejszy, mocniejszy i moim zdaniem, ostrzejszy, bardziej agresywny.

pedzel-do-makijazu-brwi

          Cztery pędzelki, które chcę Wam dziś opowiedzieć są z różnych firm i z różnych półek cenowych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Dwa z nich są z Zoevy, jeden z Sigmy i jeden z Hakuro. Zaznaczę, że każdy z tych pędzelków nada się zarówno do nakładania cieni, jak i farbek, jednakże jedne sprawują się lepiej do czego innego. Dlatego zacznę od dwóch pędzli, które najlepiej sprawdzają się do malowania brwi cieniami. Na zdjęciu powyżej i poniżej, od lewej są pędzle w takiej kolejności jakiej je omawiam.
Zoeva 322 brow line – mój numer jeden jeżeli chodzi o szybki, dokładny i porządny makijaż brwi za pomocą cienia. Pędzelek jest szeroki przez co od razu nakłada długą linią, ma mocno zbite, średnio sztywne włosie, przez co dobrze rozprowadza produkt i możemy uzyskać mocniejsze nasycenie koloru, jak i delikatną mgiełkę. Jeżeli się spieszę, to właśnie po ten pędzel chwycę bez zastanowienia. Ani razu mnie jeszcze nie zawiódł i raczej się to nie zmieni.

Sigma E65 small angle – ten pędzelek nie jest już tak szeroki jak jego poprzednik, ale dzięki temu jak jest ścięty, dobrze dopasowuje się do kształtu brwi i dobrze nabiera cień, więc dobrze sprawdza się w swojej roli. Jest najgrubszy z tej czwórki, ale nie zmniejsza to jego funkcjonalności. Będzie lepszy dla osób, które mają więcej cierpliwości i lubią się bawić makijażem brwi. Jest wygodny Generalnie jest dobry, nie narzekam na niego, ale z całej czwórki jest to najsłabszy pędzel do makijażu brwi, choć i tak sprawuje się nieźle.

najlepsze-pędzle-do-makijażu-brwi

Hakuro H85 – to mój pierwszy skośny pędzelek jaki w ogóle miałam. Początkowo byłam zachwycona, z czasem mnie rozczarował, aż okazał się jednym z lepszych pędzli do nakładania na brwi, produktów w kremie, farbce. Jest dobrze ścięty, odpowiednio sztywny i kiedy zamoczymy go w farbce staje się niezwykle cienki. Dzięki temu, możemy namalować nim nawet pojedyncze włoski. Bez problemu aplikuje produkt i choć przy nakładaniu cieni też jest ok, tak jednak farbki to całkowicie jego żywioł.
Zoeva 317 wing liner – pierwotnie pędzel przeznaczony do kresek (w czym również dobrze się sprawdza), ale ideał, tak powtórzę to wielkimi literami: IDEAŁ do nakładania farbek na brwi. Jest tak cienki, precyzyjny i perfekcyjnie ścięty, że nie mam mu absolutnie nic do zarzucenia. No może poza tym, że mógłby mieć krótszy trzonek. Jest świetny w swojej roli, co ja gadam, najlepszy! Jeżeli szukacie naprawdę dobrego pędzla, którym chcecie wypełniać brwi za pomocą farbki, pomady albo innego produktu kremowego bez zastanowienia bierzcie właśnie ten!

najlepsze-pędzle-do-makijażu-brwi

          Jeżeli macie problem w dobraniu odpowiedniego pędzla to na koniec, podsumowując powiem Wam, że pędzel Brow line 322 z Zoevy będzie idealny do cieni, zaś z tej samej firmy numerek 317 wing liner idealnie nada się do nakładania produktów kremowych, farbkowych itd. Jeżeli zaś wolicie coś tańszego, to na pewno sprawdzi się Hakuro, zaś Sigma będzie świetnym urozmaiceniem w Waszej kolekcji pędzli. 

Koniecznie dajcie znać jakie są Wasze ulubione pędzle do makijażu brwi i czy może któryś z mojej czwórki do nich należy?