Dziś jest trzysta sześćdziesiąty piąty dzień 2015 roku. Więc to właśnie dziś jest najlepszy moment na podsumowanie minionego roku. Mam to szczęście, że mogę powiedzieć iż był to bardzo pracowity, przełomowy i niesamowity czas. Wydarzyło się mnóstwo wspaniałych rzeczy, byłam w kilku fajnych miejscach i poznałam fantastycznych ludzi. Jeżeli masz ochotę poznać 13 faktów z mojego życia w 2015 roku i jego podsumowanie, zapraszam na post!
podsumowanie roku
          To drugi post na blogu, który podsumowuje miniony rok i pojawia się ostatniego dnia roku. Chciałabym na bloga wprowadzić taką tradycję, więc za rok prawdopodobnie taki post również się pojawi. Tym razem chciałam zebrać to w formie krótkich opisów wydarzeń jakie miały miejsce w 2015 roku i miały dla mnie jakieś większe znaczenie. Więc zaczynamy!
Pierwszy lot samolotem
          W marcu tego roku po raz pierwszy w życiu leciałam samolotem i to dwukrotnie (w jedną i drugą stronę!). Tak, mam 26 lat (wtedy jeszcze 25!) i to był mój pierwszy lot. Muszę przyznać, że było to interesujące doświadczenie i choć nie trafiłam na zbyt przyjemnych współpasażerów, to nie będę ukrywać, że lot sprawił mi nie lada przyjemność.
Wizyta pod Mont Blanc
          Mój pierwszy lot samolotem wiązał się z wizytą we Francji, zaraz przy granicy ze Szwajcarią. W związku z tym miałam niesamowitą przyjemność pozwiedzać Genewę, być na ogólnoświatowym wydarzeniu motoryzacyjnym Geneva International Motor Show, spacerowałam pod największą fontanną w Europie. Ponadto piłam gorącą czekoladę i jadłam przepyszny obiad pod Mont Blanc [klik] i [klik]. Była to niesamowita podróż! Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś tam wrócić.

Podwójne See Bloggers [klik]

          W tym roku miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w obu edycjach See Blogger, które odbywały się w Trójmieście. Będąc tam pierwszy raz byłam pod ogromnym wrażeniem i z niecierpliwością czekałam na kolejną edycję, która niestety nieco mnie rozczarowała. Żałowałam, że nie udało mi się zostać na występ Tomka Tomczyka, ale mam nadzieję, że następnym razem się załapię! Jest to bardzo edukacyjne doświadczenie, które przy okazji sprzyja integracji.

Miło było Cię poznać
          Rok 2015 owocował w nowe znajomości, pogłębiał te zawarte rok wcześniej i dawał mi sporo okazji integracji z innymi blogerami. Mam nadzieję, że te znajomości przetrwają przez lata i przekształcą się również w przyjaźnie, niekoniecznie tylko online. Zresztą jedna taka blogerska znajomość już ewoluowała do rangi przyjaźni (koleżanko, wiesz o kim mówię? :*). 
Pierwszego portfolio
           Była to dla mnie ważna chwila, ponieważ moje portfolio świadczy o moich umiejętnościach. Posiadanie drukowanego portfolio, to dla mnie niezbędnik każdej porządnej wizażystki. Nie mogę się doczekać kiedy będę przygotowywać sobie kolejną wersję do druku, co myślę nastąpi niebawem.
Kindle Paperwhite
          W końcu dojrzałam do zakupu oryginalnego czytnika Amazon, czyli Kindle Paperwhite 2. Dzięki niemu moja działalność czytelnicza znacznie się zwiększyła. Nie wiem do końca od czego to zależy, ale naprawdę czyta mi się na nim szybciej, wygodniej i nie wyobrażam już sobie bez niego życia! Napisałam nawet tekst: Dlaczego e-czytanie jest fajne? [klik]
60 książek w 52 tygodnie
           Właśnie wczoraj zaczęłam czytać ostatnią książkę w tym roku. Jestem z siebie naprawdę dumna, bo  swego czasu mocno opuściłam się w czytaniu, a w roku 2015 udało mi się nadrobić spore zaległości. Posiadanie Kindla zdecydowanie polepszył moje czytelnicze statystyki. W 2016 roku również mam zamiar podjąć się jakiegoś czytelniczego wyzwania. 
Kanał na YouTube
          Dotrzymałam mojego zeszłorocznego postanowienia i zwiększyłam nieco moją Youtubową działalność. Na kanale pojawiła się zatrważająca liczba 15 filmów, ale zdradzę Ci małą tajemnicę. W 2016 roku planuję zdecydowanie zintensyfikować nagrywanie filmów! [klik]

Zawód wizażystka
          W moim życiu zawodowym bardzo wiele się w tym roku zmieniło. Powodem tych zmian było ukończenie rocznej szkoły wizażu [klik] i egzamin czeladniczy, dzięki któremu uzyskałam zawód wizażystki. Choć wciąż się uczę i chcę się dokształcać w tej dziedzinie odnalazłam swoją pasję i to właśnie tym chcę się zajmować
Kiepski kierowca
       W końcu, prawie po 5 latach zastanawiania się podeszłam do kursu na prawo jazdy. Ukończyłam go zdając oba egzaminy wewnętrzne za pierwszym razem. Choć udało mi się państwową teorię zdać od razu, to niestety egzamin praktyczny nie poszedł mi już tak dobrze. Kolejne podejście już niebawem i mam nadzieję, że tym razem pójdzie mi lepiej.
Blogowigilia 2015
          W poprzednim roku ogromnie żałowałam, że zorientowałam się za późno o tym wydarzeniu i obiecałam sobie, że w tym roku nie odpuszczę. Chociaż nie było tak jak się spodziewałam, to bardzo się cieszę, że pojechałam, spotkałam kolejne cudowne osoby i choć nie ze wszystkimi udało mi się porozmawiać dłużej, to mam nadzieję, że będzie ku temu nie jedna okazja!
Dotacja Unijna
          Największym osiągnięciem tego roku uważam jednak fakt, że udało mi się otrzymać dotację z Unii Europejskiej na założenie działalności gospodarczej. W związku już niebawem będę swoim własnym szefem i tylko na siebie będę mogła narzekać. Czyż to nie wspaniale?
Rozwinęłam skrzydła
          Wciąż chcę się rozwijać, zwiększać swoje umiejętności. Rok 2015 sprzyjał w rozwój zarówno jeżeli chodzi o bloga, jak i o moje życie prywatne i zawodowe. Odkryłam czego tak naprawdę chcę od życia, nabrałam dystansu do wielu spraw i przede wszystkim zaczęłam rozwijać skrzydła!
          Chciałabym też w tym miejscu podziękować każdej z Was, że ze mną jesteście, wspieracie mnie i wciąż do mnie wracacie, czytacie i doceniacie moją pracę. Bez Was nie odkryłabym magii blogowania i nie zaangażowałabym się w to tak bardzo. Także ogromnie dziękuję za miniony rok i mam nadzieję, że widzimy się też w następnym!

          Ponieważ już jutro nowy rok, nowy start, nowe decyzje chcę życzyć każdej mojej czytelniczce i czytelnikowi wszystkiego co najlepsze! Aby nowy rok przyniósł mam morze sukcesów, dał zapał do walki z codziennością i aby każdego dnia towarzyszył Wam uśmiech na twarzy. Życzę szczęścia, radości, zdrowia i wiary we własne możliwości! Jesteście wspaniali i życzę Wam, aby kolejny rok dał Wam pozytywnego kopa w tyłek!

Szczęśliwego nowego roku!!
FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | TWITTER | SNAPCHAT: agwer_blog