Makijaż na Halloween | Last minute

makijaz-na-halloween
Nie masz pomysłu na makijaż na Halloween? Brakuje Ci czasu, nie masz zbyt dużych umiejętności, ale jednak fajnie byłoby zaskoczyć znajomych? Przygotowałam szybki, prosty i bardzo efektowny makijaż na Halloween, który bez problemu będziecie mogły odtworzyć w domu. Wystarczy Wam, tak naprawdę, kilka produktów, które prawdopodobnie macie w swojej kosmetyczce, dwadzieścia minut wolnego czasu i trochę pomysłowości. Instrukcje do charakteryzacji na tegoroczne Halloween znajdziecie w dzisiejszym poście. 

makijaz-na-halloween

Czego będziecie potrzebować?

  • bardzo jasnego lub białego podkładu
  • białego lub transparentnego pudru
  • czarnego i czerwonego cienia do powiek
  • czarny eyeliner
  • gotowa krew lub czerwona pomadka/błyszczyk

1. Pierwszym krokiem jest nałożenie na całą twarz jasnego podkładu. Staram się zakryć nim przestrzeń pod oczami i usta.
2. Żeby uzyskać bardziej jaskrawy efekt makijażu, podkreślam brwi wyciągając je do góry i zaostrzając brzegi.
3. Na całą górną i dolną powiekę nakładam czarną kredkę jako bazę. Za pomocą palca rozcieram granice.
4. Na wcześniej nałożoną kredkę wklepuję czarny cień i od razu go rozcieram.
makijaz-na-halloween
5. Czerwonym cieniem rozcieram granice czerni na górnej i dolnej powiece.
6. Czarnym eyelinerem oraz czerwonym cieniem rysuję randomowe kreseczki dające efekt pęknięć. Kieruję się w stronę policzków i skroni. Czarnym eyelinerem rysuję również pęknięcia w kącikach ust, kierując się w stronę uszu.
7. Czarnym cieniem wypełniam wewnętrzną stronę ust i dodaję też odrobinę czerwieni.
8. Patyczkiem kosmetycznym nakładam krew w kąciki ust i formuję je w taki sposób, jakby ściekała po brodzie. Zamiast sztucznej krwi możecie użyć ciemno czerwonej pomadki i błyszczyka, a przyciemnić możecie czarnym eyelinerem lub cieniem.
makijaz-na-halloween
makijaz-na-halloween

Nie przejmujcie się jeżeli coś będzie krzywo, nierówno i niedokładnie. Taki efekt w tym przypadku będzie atutem, a charakteryzacja będzie wyglądała bardzo efektownie. Doskonałym uzupełnieniem tej stylizacji byłyby czarne soczewki i ekstremalnie duże rzęsy. Jednakże przy braku czasu, nie sądzę abyście miały pod ręką takie gadżety.
Dajcie znać czy tegoroczny pomysł na makijaż na Hallowen Wam się podoba i koniecznie zajrzyjcie do poprzednich propozycji. Sprawdźcie też propozycję Ali, te pająki na jej twarzy przerażają!
Wybieracie się na imprezę Halloweenową?
- aGwer