Jak malować brwi? Kilka prostych rad.

          Jak już wspominałam na blogu wielokrotnie, kiedyś kompletnie nie przejmowałam się makijażem brwi. Był to element, który pomijałam i który w ogóle mnie nie interesował. Aktualnie, to właśnie brwi zajmują mi najwięcej czasu i to właśnie one, moim zdaniem sprawiają, że makijaż nabiera charakteru. Dziś chcę pokazać kilka kroków, które powinnaś wykonać podczas makijażu brwi, a które zdecydowanie ułatwią ten proces i sprawią, że zrobisz to szybciej, przyjemniej i Twoje brwi, zawsze będą wyglądały dobrze. 

jak-malowac-brwi

          Zanim przejdę do szczegółowej instrukcji, chciałabym wspomnieć o tym, dlaczego brwi są istotnym elementem makijażu. Zarówno za dnia jak i wieczorem, warto pamiętać o tym elemencie makijażu, ponieważ naprawdę wiele zmienia w naszej twarzy. Brwi są przede wszystkim ramą dla oka, dzięki nim możemy nawet lekko unieść oko, czyli dają efekt liftingu. Moim zdaniem są niesamowicie ważnym składnikiem makijażu nie tylko oka, ale i całej twarzy. Dodają charakteru i całość nabiera lepszego wyrazu, są swego rodzaju dopełnieniem całokształtu. 


            Jest kilka elementów, o których warto pamiętać podczas makijażu brwi. Jeżeli wciąż masz z tym problem, a chcesz żeby wyglądały dobrze każdego dnia, upewnij się, że:

  • brwi nie są zbyt cienkie, ani zbyt grube – staraj się, aby były proporcjonalne do Twojej twarzy i oczu, oraz żeby końcówka (część zewnętrzna) zwężała się ku dołowi
  • dobierasz odpowiedni odcień – najlepiej żeby nie był zbyt ciemny (w 95% odpada czerń), odcień ton, dwa jaśniejszy niż twoje włoski, będzie w sam raz (lub ciemniejszy jeżeli jesteś blondynką)
  • nie są zbyt okrągłe, ani zbyt proste – nie chcesz uzyskać dziwnych, prostych kresek, lub okrągłych brwi odrysowanych od szklanki
  • podążasz za naturalnym kształtem brwi – w większości przypadków, naturalne ułożenie brwi, najlepiej pasuje do Twojego oka i twarzy, dobrze jeżeli brwi delikatnie się unoszą do zewnętrznej części i nie opadają na zewnątrz pod zbyt ostrym kątem
  • wyczesujesz nadmiar produktu – nie chcesz aby Twoje brwi były zbyt intensywne w porównaniu do makijażu oka, jak i kolory włosów, więc niezależnie od produktu jakim je wypełniasz, dobrze jest wyczesać jego nadmiar
  • brwi to siostry, ale nie bliźniaczki – nie muszą być idealnie takie same! To wygląda wręcz karykaturalnie, więc nie martw się, jeżeli będą wyglądać nieco inaczej, zachowaj jednak bardzo zbliżony kształt
Jak-malowac-brwi

•  Jak malować brwi pomadą?  • 7 produktów do brwi, które musisz mieć •  Przegląd drogeryjnych żeli do brwi  •

          Jeżeli zastosujesz te porady w swoim codziennym makijażu brwi, powinnaś spokojnie sobie z tym poradzić. Aczkolwiek, przygotowałam jeszcze mini tutorial jak zabrać się za tę część makijażu, aby był szybko i sprawnie wykonany.
1. Przeczesz brwi do góry, aby uzyskać czystą, dolną linie włosów.
2. Przypudruj brwi, aby skóra pod nimi była matowa.
3. Wyczesz nadmiar pudru z włosków.
4. Pędzelkiem do brwi namaluj kreseczkę wzdłuż dolnej linii włosków, starając się podkreślać ich naturalny kształt. Zaznacz końcówkę brwi (ogonek) od górnej zewnętrznej części, łącząc ją z dolną, wcześniej narysowaną linią.
5. Wypełnij brwi, pamiętając o popularnej aktualnej zasadzie: ciemniej z zewnątrz, jaśniej w wewnętrznej części. Czyli aktualnie modny „gradient” (w moim przypadku jest to praktycznie niemożliwe, ze względu na bardzo gęste brwi w wewnętrznej części – przy nosie, aczkolwiek już działam w tym temacie).
6. Wyczyść korektorem przestrzeń pod brwią i obok zewnętrznej części „ogonka”.
7. Ułóż włoski za pomocą żelu do stylizacji brwi.
8. Twoje brwi są gotowe!

Jak-malowac-bbrwi

          Taki jest mój sposób na codzienny makijaż brwi, maluję je tak od dawna i muszę powiedzieć, że wyglądają zdecydowanie lepiej. Przedstawione powyżej kroki, stosuję zarówno jeżeli maluję je za pomocą cieni, kredki czy pomady albo farbki. Chodzi głównie o to, aby już na samym początku nadać im odpowiedni, naturalny kształt i starać się go utrzymać. Ponadto musisz pamiętać, że nie chcesz aby Twoje brwi były zbyt zdziwione, albo zbyt smutne. 
          To nie koniec świata, że początkowo brwi nie będą wyglądać idealnie. Wszystko wymaga wprawy, ja sama czasem mam bad eyebraws day i żadnym sposobem nie mogę uzyskać takich brwi, jakie bym chciała. Wszystko wymaga wprawy, cierpliwości i oczywiście praktyki!

Mam nadzieję, że kilka moich rad i wskazówek sprawi, że makijaż brwi będzie łatwy, szybki i przyjemny! Chętnie poznam inne sposoby, jeżeli masz swój sprawdzony, podziel się nim w komentarzu!


Jeżeli post Ci się spodobał, udostępnij! 
- aGwer